+2 głosów
przez użytkownika (170)
Mam jej od prawie pół roku. Często sam je usuwam np. patyczkiem do czyszczenia uszu. Zastanawiam się czy to może angina, ale nie mam gorączki ani żadnego bólu. Po prostu są te naloty. Raz jest ich więcej raz mniej i tyle. Macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć?

2 odpowiedzi

+1 głos
przez użytkownika (250)
Część Krystek. To co opisujesz podpada pod tak zwane kamienie migdałkowe. To w sumie nic groźnego oprócz tego, że faktycznie strasznie cuchnie i kiepsko wygląda w gardle. Miałam to samo ale udało mi się tego pozbyć :). Płukałam codziennie gardło rano i wieczorem letnią wodą (około 1/3 szklanki) do której dodawałam około 20 kropel Amolu :) - tak tego amolu który stosuje się np. na skronie. Okazało się, że jest na tyle skuteczny, że po pierwsze maskuje zapach no i po około miesiącu stosowania kamienie zniknęły i już się więcej nie pojawiły.
0 głosów
przez użytkownika (170)
Krystek, to co pisze Buga to prawda. To są kamienie migdałowe. Nie wiem jak działa to co ona opisała bo mi do końca nie udało się pozbyć tych kamienia ale znacznie je zmniejszyłem. W sumie to usuwałem je ręcznie np. patyczkiem po lodach lub jakiąś inna szpatułką i płukałem gardło solą z wodą. Ale do dzisiaj zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu mieć te śmierdzące naloty :(

Forum moje dobre zdrowie to miejsce gdzie najlepsze sposoby leczenia znajdziesz najszybciej w całym internecie😀!

Zadawaj pytania i głosuj 👍 na odpowiedzi, które najbardziej Ci pomogły.

Dzięki temu najlepsze odpowiedzi będą najwyżej oceniane i pojawią się na samej górze pod pytaniem :)

...